Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 roku

“Drugie życie” ZSOiZ w Krobi promuje transplantację

Zbliża się zakończenie tegorocznej kampanii pod hasłem “Drugie życie”, w którym swój udział ma także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Do tej pory zorganizowano już kilka akcji, które miały na celu promocję transplantacji i rozpowszechnianie wiedzy na jej temat.

W sobotę 30 marcauczniowie ze szkoły wraz z opiekunkami – panią Marią Jóźwiak i panią Emilią Śniegocką – wyszli na ulice miasta z misją uświadamiania lokalnej społeczności. Napotkanym mieszkańcom rozdawalioświadczenia woli, a także rozmawiali i odpowiadali na pytania dotyczące przeszczepiania narządów i tkanek.

W środowe popołudnie 3 kwietnia w auli ZSOiZ w Krobi zgromadzili się rodzice, by obejrzeć przedstawienie i wziąć udział w konferencji na temat transplantacji. Dla uczestników przygotowano także stoisko, przy którym można było odebrać oświadczenia woli oraz zasięgnąć informacji.

W niedzielę 14 kwietnia – podczas Drzwi Otwartych corocznie organizowanych

w ZSOiZ – wszyscy chętni mogli też odwiedzić stoisko o nazwie “Drugie życie”.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi