Czwartek, 24 października 2019 roku

„Misja BOiK-owskie dzieci” zakończona sukcesem

Nowoczesny, w pełni wyposażony plac zabaw mają podopieczni Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Było to możliwe dzięki zainicjowanej  przez fundację „Przybył z pomocą” w czerwcu akcji „Misja BOIK-owsie dzieci”. Pieniądze na ten cal zbierane były między innymi podczas dożynek powiatowych: „Dobre Smaki Powiatu”.

Akcja wystartowała w sobotę 1 czerwca 2019 r. Rafał Przybył, prezes fundacji wyruszył wówczas w biegową pielgrzymkę z Częstochowy do Gostynia. Przy udziale wolontariuszy przebiegł 220 kilometrów. Celem akcji było pozyskanie środków na „Misję BOIK-owskie dzieci” i wyremontowanie w ten sposób placu zabaw przy domu samotnej matki w Piaskach. Metę biegu zaplanowano podczas Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej 2 czerwca w Piaskach.

Zbiórkę kontynuowano podczas dożynek powiatowych „Dobre Smaki Powiatu” 15 sierpnia na Świętej Górze. Fundacja wystawiła swoje stoisko, po raz kolejny w akcję włączyli się także lokalni przedsiębiorcy, rezygnując z pobierania płatności za produkty na swoich stoikach w zamian za datki do puszek. W tym roku były to firmy: Pudliszki, Piekarnia Dolczewski, Convert Paper, Ardagh Glass oraz Agii Koncewicz. Dodatkowo restauracja „Cztery Gary” część uzyskanego podczas dożynek dochodu przelała na konto fundacji. W sumie udało się zebrać 7 797,20 zł.

Dzięki tym wszystkim akcjom Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej ma nowy, w pełni wyposażony, atestowany plac zabaw. Pomalowany został także płot wokół placu. Oficjalne otwarcie miało miejsce 18 października. Korzystać z niego będą mogły dzieci mieszkające w domu samotnej matki na Piaskach.  - Marzenia się spełniają. Dziękujemy Rafałowi i jego fundacji za to, że zobaczyli nas, znaleźli to miejsce i że ono teraz wygląda tak, jak wygląda – mówiła Anna Sowula, kierownik BOIK-u.