Środa, 13 listopada 2019 roku

1000+ dla najlepszych! Doceniono uczniów powiatowych szkół

15 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z egzaminem zawodowym lub uzyskali tytuł finalisty olimpiady przedmiotowej na szczeblu ogólnopolskim otrzymało Nagrodę Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Do laureatów trafiły czeki na 1000 złotych. - Ten program jest inwestycją w młodych ludzi, aby mogli realizować swoje ambicje, ale też, aby byli dobrym przykładem, że warto się uczyć– mówił podczas spotkania z najlepszymi Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Decyzją Zarządu Powiatu Gostyńskiego nagrody za najlepsze wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie otrzymali: Małgorzata Szymańska, Szymon Kieresz i Jakub Krzyżaniak (z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu),  Maciej Balcerek, Miłosz Dupiczak i Hubert Swarowski (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) oraz Patrycja Porzucek, Iga Talaga i Michał Chudy (Z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu).

Wyróżnienie w związku z uzyskaniem tytułu laureata lub finalisty olimpiad przedmiotowych otrzymali uczniowie ZSZ w Gostyniu: Aleksandra Kaczmarek, Piotr Majchrzak, Tobiasz Szymczak, Weronika Sowińska, Agnieszka Zaremba, Michał Jesiak, Jakub Krzyżaniak.

W piątek 8 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na 1000 złotych.

Przypomnijmy, program wyróżniania zdolnych uczniów nagrodami w takiej wysokości  zapoczątkowany został w czerwcu tego roku. Wówczas czeki trafiły do tych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej zdali egzamin maturalny.