Piątek, 26 lipca 2019 roku

3 mikrobusy z PFRON trafią do powiatu gostyńskiego

Dwie umowy z PFRON w ramach: „Programu wyrównywania szans między regionami III” na łączną kwotę ponad 450 000 złotych podpisali Członkowie Zarządu Powiatu Gostyńskiego: Szymon Jakubowski i Sebastian Czwojda.  Środki przeznaczone będą na zakup 9-osobowych samochodów dla dwóch jednostek powiatowych: Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie i Domu Pomocy Społecznej w Rogowie oraz dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. 240 000 złotych pochodzić będzie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Powiat gostyński złożył do PFRON wniosek na dofinansowanie zakupu dwóch dziewięcioosobowych aut przystosowanych do przewozu osób niepełnoprawnych. Pierwszy z nich dotyczył Domu Pomocy Społecznej w Rogowie. Całkowity koszt zakupu samochodu wyliczono na 154 004 zł. Drugie auto ma służyć podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie. Jego koszt to 157 123 zł. Zgodnie z założeniami „Programu wyrównywania różnic między regionami III” maksymalna kwota pomocy na zakup jednego auta może wynieść 80 000 złotych. Projekt otrzymał pełną kwotę dofinansowania, tym samym  pozyskano 160 000 złotych z PFRON. Pozostałe środki pochodzić będą z powiatu gostyńskiego.

Ponadto powiat gostyński jako realizator programu będzie koordynował zakup dziewięcioosobowego mikrobusa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Zgodnie z założeniami programu gmina Gostyń złożyła przez powiat gostyński wniosek do PFRON. Wartość auta dla ŚDS w Gostyniu wynosi 145 000 złotych. 80 000 pochodzić będzie z PFRON. Resztę dołoży gmina Gostyń.

25 lipca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu PFRON z Prezesem Zarządu Marleną Maląg na czele podpisał z przedstawicielami 19 powiatów umowy na realizację „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wśród nich był powiat gostyński, który reprezentowali Członkowie Zarządu Powiatu Gostyńskiego: Szymon Jakubowski i Sebastian Czwojda. Umowy zostały podpisane przy kontrasygnacie Skarbnik Powiatu Eleonory Gościniak.