Poniedziałek, 20 marca 2023 roku

4 zawodników „Tęczy” z medalami na ogólnopolskim Dragon Cup

XXIX Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP 2022 w Środzie Wlkp. (18 marca 2023 r.)  to kolejny start TKKF „TĘCZA”. 4 młodych karateków z Gostynia i Piasków stanęło na podium.

W turnieju wystartowało 496 zawodników z 40 klubów z całego kraju. Drużyna „TĘCZY” liczyła 9 zawodników. Wywalczyła 1 srebrny medal indywidualnie i 1 brązowy medal w starcie drużynowym.

Mieczysław Polewski, kierownik młodej ekipy TKKF „TĘCZA”, podkreśla, że – „poziom zawodów był bardzo wysoki. Startujący, mimo młodego wieku, prezentowali kata z kategorii mistrzowskich. Mimo to zawodnicy „TĘCZY”, prezentując kata uczniowskie, nawiązali równorzędną walkę. Przebieg konkurencji w poszczególnych kategoriach przyniósł wiele sportowych emocji. Młodzi zawodnicy z Gostynia pokazali klasę i meldowali się na podium lub tuż poza nim.”

Zawodnicy TKKF „TĘCZA” Gostyń zdobyli:

- 2 miejsce: Leszek JAKUBIAK - w konkurencji kata indywidualne juniorów;

- 3 miejsce: Alex DANIELCZYK, Kacper JAKUBIAK, Oliwier OWCZARCZAK - w kata drużynowe młodzików (10 – 13 lat);

Marcin DANEK - trener ekipy „TĘCZY” dodaje: - „Pozostali zawodnicy TĘCZY spisali się też dobrze, docierając aż do walk półfinałowych i zajmując miejsca tuż za podium.  Daria PIETRZYK  - opiekun ekipy podkreśla: -„Gratulujemy wszystkim reprezentantom TKKF dobrych startów w bardzo licznie obsadzonych kategoriach. Warte zauważenia są też starty w kumite (walka sportowa) młodych reprezentrantów  „TĘCZY”.

4 miejsca zajęli w swoich kategoriach: Julita FABIAN i Alex DANIELCZYK.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

Opracowanie: TKKF Tęcza