Piątek, 17 maja 2019 roku

75. rocznica sformowania 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie

16 maja uczniowie klas wojskowych I bL i II aL z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach 75. rocznicy sformowania 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w Kościele Garnizonowym w intencji żołnierzy i pracowników batalionu. Następnie odbył się uroczysty apel na placu, w którym uczestniczyli żołnierze, zaproszeni goście oraz uczniowie klas mundurowych. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych działań, podziękowań za codzienną pracę i służbę, ale przede wszystkim do wyróżnień żołnierzy, pracowników wojska oraz wręczenia pamiątkowych odznaczeń. Muzyczną oprawę zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi