Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 10 stycznia 2020 roku

Akcja zima. Jest firma odpowiedzialna za utrzymanie dróg


Akcja zima. Jest firma odpowiedzialna za utrzymanie dróg.

Firma KOM-SYSTEM Łukasz Haryk z Kościana odpowiadać będzie za zimowe utrzymanie dróg w powiecie gostyńskim w 2020 roku. To wynik negocjacji przeprowadzonych przez władze powiatu. Umowa obowiązywać będzie od 14 stycznia do 30 kwietnia 2020 roku. 

Negocjacje z dwoma firmami: KOM-SYSTEM oraz  Przedsiębiorstwem Drogowym DROGBUD, które świadczyło usługę dotychczas, trwały od 27 grudnia 2019 roku. Po zakończeniu procedury obie firmy złożyły swoje oferty. Korzystniejsza okazała się ta, przedstawiona przez KOM-System. W ramach zadania przedsiębiorstwo odpowiadać będzie za zwalczanie gołoledzi na drogach powiatowych poprzez posypywanie solą, mieszaniną piasku z solą oraz piaskiem, a także ośnieżanie.

Przypomnijmy, powiat gostyński dwa razy ogłosił przetargi nieograniczone na zimowe utrzymanie dróg: pierwszy w październiku 2019 roku na sezony 2020 - 2023 roku a następnie w grudniu na sezon 2020.  W wyznaczonych terminach nikt nie złożył oferty. Wówczas powiat gostyński podjął decyzję o wyłonieniu wykonawcy zgodnie z kolejną procedurą w ramach zamówień publicznych – w drodze negocjacji.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, w razie wystąpienia gołoledzi lub śniegu, drogi w powiecie gostyńskim będą przejezdne.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies