Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 16 września 2021 roku

Bieg „Piątka z Miśiem”


12 września 2021 roku na terenie Stadionu Miejskiego oraz Parku im. Adama Mickiewicza w Borku Wielkopolskim odbył się bieg „Piątka z Miśiem”. Głównym organizatorem wydarzenia był kierownik sekcji lekkoatletycznej klubu piłkarskiego Wisły Borek Wielkopolski – Błażej Grzemski. Uczestnicy biegu nie ponosili żadnych kosztów wpisowych, ale mogli w to miejsce wesprzeć zbiórkę charytatywną dla małej Zuzi ze Smogorzewa. Wydarzenie to miało na celu szerzenie sportu wśród lokalnej społeczności oraz pokazanie, że ruch może okazać się całkiem przyjemną przygodą. Na liście uczestników zarówno biegów dziecięcych, jak i biegu głównego znalazły się także osoby spoza Gminy Borek i Powiatu Gostyńskiego. Liczną grupą na starcie stanęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżewie. Rozgrzewkę dla wszystkich zawodników prowadziła Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wielkopolskim – Justyna Chojnacka. Natomiast przebieg wydarzenia relacjonował sekretarz klubu Wisły  – Filip Tomiak.

 O godzinie 11 do rywalizacji przystąpili najmłodsi uczestnicy na dystansie 70m. Dla dzieci z roczników 2017-2018 była to świetna zabawa tym bardziej, że towarzyszyli im rodzice lub opiekunowie. Następnie do biegu przystąpiły dzieci z roczników 2015-2016 i do pokonania mieli dystans 200m. 250m do pokonania mieli sportowcy z roczników 2013-2014. Pełne okrążenie, czyli 400m do przebiegnięcia miały dzieci z roczników 2009-2012. Po nich do startu stanęły dziewczyny z rocznika 2006-2008 i do pokonania miały dystans 1000m. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone statuetkami ufundowanymi przez firmę MONDI oraz nagrodami rzeczowymi. Pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Cielebąk ze Śremu, drugie Martyna Roszak z Borku Wielkopolskiego a trzecie Martyna Jankowiak również ze Śremu. Nie zgłosił się żaden chłopiec do rywalizacji na tym dystansie, dlatego po udekorowaniu zwyciężczyń zakończyły się biegi dzieci.

 O godzinie 13.00 rozpoczął się bieg główny na dystansie 4 km. Można było go przebiec, przejść o kijkach, przejechać rowerem czy rolkami. Organizator nie narzucał sposobu pokonania trasy, liczyły się chęci i zaangażowanie uczestników. Nagrodzono trzy pierwsze miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród Pań zwyciężyła Zofia Stępniak z Koźmina Wielkopolskiego. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Zaremba z Ustronia, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Lena Maciejewska z Koźmina Wielkopolskiego. Wśród mężczyzn triumfował Piotr Matuszak z Jarocina. Tuż za nim był Przemysław Lewandowski ze Śremu a na trzecim miejscu znalazł się Marcin Roszak z Borku Wielkopolskiego. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk wice starosty Janusza Sikory pamiątkowe statuetki. Wśród wszystkich zgłoszonych do głównego biegu rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, takie jak: bony do pizzerii i restauracji, karty podarunkowe do sklepów MediaExpert i Sporting, miód naturalny, koszulki, czapka i komin klubu piłkarskiego Wisła Borek Wielkopolski, mop stojący i kamera samochodowa.

Wszyscy uczestnicy biegów dziecięcych jak i tego na dystansie 4 km otrzymali pakiety startowe, pamiątkowe medale, wodę mineralną oraz poczęstunek. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w formie Małego Grantu i pozostałych sponsorów takich jak: Wisła Borek Wielkopolski,  MONDI, UNIROL, GMJ  Edu-Serwis, Krawatka, Pizzeria Apetita ,Zakład Ogólnobudowlany Mikołaj Dopierała i Usługi ogólnobudowlane Tomasz Borsuk.


Opracowanie: LKS Wisła Borek Wlkp. 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies