Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 15 maja 2018 roku

Brązowa Tęcza na Dragon Cup

W Środzie Wielkopolskiej odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP.

W Środzie Wielkopolskiej odbył się XXIII  Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP. W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników reprezentujących 31 klubów z całego kraju.

Startujący w licznie obsadzonym turnieju Gostynianie z klubu karate TKKF „TĘCZA” pokazali się z dobrej strony,  a dodatkowo przywieźli ze Środy Wlkp. cztery brązowe medale. Jak podkreśla trener Mieczysław Polewski: - Młodym karatekom „Tęczy” z gmin Gostyń i Piaski należą się gratulacje za udany występ. Zawodnicy spisali się dobrze i, choć nie zajęli pierwszych miejsc, cieszy fakt wielu zwycięskich pojedynków i uplasowanie się w konkurencjach, w których startowali, na podium lub tuż za. Występ bez złotych medali, to dla młodych reprezentantów TKKF „TĘCZA” dodatkowy bodziec, motywujący do intensywniejszej pracy na treningach.

W konkurencji kata pierwszy krok (10 lat i starsi) 3 miejsce wywalczył Piotr Feledziak, który, mimo że trenuje od niedawna, to robi spore postępy i na zawodach nawet tej rangi pokazuje się z dobrej strony.

Amelia Ziółek i Daria Pietrzyk zajęły w kata indywidualnym juniorek młodszych  ex aequo 3 miejsce, udowadniając, że  są stałym mocnym punktem kadry TKKF „TĘCZA”.

Kolejny medal w swojej sportowej historii zdobył drugi trener „Tęczy” Mieczysław Polewski. Wywalczył on brąz w konkurencji kata seniorów Masters.

Pozostali zawodnicy „TĘCZY” wygrywali swoje pierwsze walki, ale w kolejnych musieli uznać lepsze przygotowanie rywali.

Waldemar Szwedek - główny trener TKKF „TĘCZA” dodaje  - „TĘCZA” pojechała mocno okrojoną ekipą. A i tak wyraźnie zaznaczyła swoją obecność. Pochwalić trzeba tych najmłodszych stażem, bo poradzili sobie z brakiem doświadczenia turniejowego i wykazali się duchem walki.”

Zawodnicy, którzy stanęli na podium, zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz upominkami. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Warto dodać, że shihan Waldemar Szwedek uczestniczył też w otwartym zgrupowaniu kadry Polskiego Związku Karate. Odbyło się ono w  Swarzędzu. Poprowadził je shihan Santo Torre. Treningi z utytułowanym mistrzem z Włoch, specjalizującym się w kata, pozwoliły na podniesienie wiedzy trenerów, sędziów i zawodników specjalizujących się w kata.

Sensei Mirosław Sobkowiak przypomina: - Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.

Opracowanie: TKKF „TĘCZA”