Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 22 stycznia 2020 roku

Dialog edukacji i gospodarki. Nowy kierunek: technik procesów drukowania


Dzięki współpracy powiatu gostyńskiego, firmy MondiSimetSp. z o.o. oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu od września ruszy nowy kierunek kształcenia: technik procesów drukowanych. Przyszli adepci uczyć się będą w systemie dualnym. Zajęcia teoretyczne  prowadzone będą w szkole, praktyczne natomiast w firmie. Najlepsi otrzymają szansę zatrudnienia bezpośrednio po zakończeniu nauki. - Inicjatywa firmy MondiSimet oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy – komentuje Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

 

21 stycznia na terenie firmy MondiSimet Sp. z o.o. podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. Zgodnie z jego zapisami wszystkie strony wyrażają wolę długofalowej współpracy, której głównym celem jest utworzenie i upowszechnianie działań propagujących kształcenie zawodowe w zawodzie technik procesów drukowania. Na jego mocy już niebawem ruszy rekrutacja w nowym kierunku kształcenia w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. - Nauka oparta będzie o kształcenie dualne. W naszej okolicy będziemy pierwszą szkołą, która w ten sposób będzie realizowała kształcenie zawodowe – mówi Bożena Ryczkowska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zajęcia teoretyczne odbywać się będą w szkole. Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmie. To część przemyślanej i konsekwentnej polityki kadrowej MondiSimet Sp. z o.o.  Intencją firmy jest zatrudnianie najlepszych pracowników, czyli takich, którzy nie tylko sprawnie obsługują maszyny najnowszej generacji, ale również wykazują się dobrą znajomością reguł panujących w zakładzie o wysokiej kulturze organizacyjnej. -Do pracy potrzebujemy ludzi o odpowiednich kwalifikacjach. Szkoła w Grabonogu szuka nowych, atrakcyjnych kierunków dla uczniów. Takie połączenie może zaoferować uczniom atrakcyjny zawód w przyszłości. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami maszyn, używamy światowej klasy materiałów, w związku z tym mamy możliwość zaprezentowania najnowocześniejszych technik drukarskich i produkcji opakowań. Ponadto chcemy mieć wykwalifikowanych pracowników, gotowych do podejmowania pracy pełnej wyzwań – tłumaczy Krzysztof Jakubowski Dyrektor Zarządzający firmy MondiSimet Sp. z o.o.

Na dialog edukacji z przedsiębiorczością i otwieranie się na potrzeby lokalnego rynku pracy wskazuje też Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. - Widzimy jak ważną gałęzią gospodarki na terenie powiatu gostyńskiego jest produkcja opakowań. To branża bardzo perspektywiczna, która w moim przekonaniu ma duże szanse rozwoju. Uczniowie będą mieli zapewnioną edukację ogólną w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Kształcenie praktyczne będzie odbywać w się w bardzo profesjonalnych warunkach konkretnego przedsiębiorstwa. Dobrze zorganizowana edukacja musi dostrzegać potrzeby rynku pracy. I tak właśnie dzieje się w tym przypadku – mówi.


Opracowanie: Starostwo powiatowe w Gostyniu.


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies