Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 04 listopada 2019 roku

Dobry start młodych zawodników „TĘCZY” w Kościanie

W XIII Zawodach Dzieci i Młodzieży w Karate Olimpijskim WKF o Puchar Burmistrza Kościana wystartowało dziesięcioro młodych karateków z gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”. W zmaganiach uczestniczyło 240 zawodników z 26 klubów z całego kraju. Zawodnicy „TĘCZY” zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Zaznaczyli też swoją obecność plasując się na czwartych miejscach.

Jak podkreśla kapitan drużyny M. Polewski: – „Młodzi  zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF "TĘCZA" pokazali się z dobrej strony, pokonując swych rywali w wielu bojach i zajmując miejsca na podium albo tuż za nim. W większości walk mierzyli się z zawodnikami z wyższymi stopniami i starszymi, co nie przeszkadzało gostynianom i reprezentantce Piasków walczyć o najwyższe miejsca”.

Gratulacje należą się Darii Pietrzyk z Piasków, która po zaciętych walkach z koleżankami z Polskiej Unii Karate wywalczyła złoty medal w kata indywidualnym juniorek. Pokazała, że w tym sezonie utrzymuje dobrą formę i zwycięstwa w poprzednich turniejach nad bardzo silnymi rywalkami nie były przypadkowe.

Dobrą formę utrzymuje Zuzanna Chuda, najlepsza zawodniczka turnieju w Witkowie sprzed dwóch tygodni. W Kościanie też zdeklasowała rywalki i rywali i wygrała w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (10 lat i starsi).

Trzeci złoty medal dla „TĘCZY” wywalczył, również utrzymujący w tym sezonie stabilną wysoką formę, Tymon Gendera. Wygrał zdecydowanie w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (8-9 lat).

Srebrny medal zdobyła drużyna TKKF „TĘCZA” 1 w składzie: Julita Fabian, Zuzanna Chuda i Tymon Gendera. Młodzi karatecy startowali w konkurencji kata indywidualne „Pierwszy krok” (9 lat i starsi).

Trzy brązowe medale wywalczyli: Julita Fabian w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (8-9 lat);Martyna Gendera w kategorii kata indywidualne „Pierwszy krok” (10 lat i starsi); zespołowo: Piotr Feledziak, Wojciech Kuberka i Olaf Rybakowski startujący w kata drużynowe chłopców 10-13 lat. Walki tej drużyny zasługują na wyróżnienie, gdyż młodzi gostynianie zmierzyli się z zawodnikami starszymi, bardziej zaawansowanymi i wykonującymi kata z grupy mistrzowskiej. Mimo to pokonali wiele drużyn z całego kraju i zajęli miejsce na podium, czym udowodnili, że o sukcesie decyduje wola walki i umiejętności, a nie tylko wykonywanie form dla bardziej zaawansowanych.

Shihan Waldemar Szwedek dodaje: – „Cieszy kolejny dobry start. Systematyczne treningi i zaangażowanie na treningu owocuje najlepszymi wynikami”.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

Opracowanie: TKKF „Tęcza”