Czwartek, 14 października 2021 roku

Dom Dziecka w Bodzewie z nowoczesnym terenem wokół placówki

Przy Domu Dziecka w Bodzewie zakończyła się inwestycja polegająca na odnowieniu i utwardzeniu terenu wokół placówki. Dzięki temu wychowankowie domu będą mogli bezpiecznie przemieszczać się, jeździć na rowerze czy rolkach. Koszt modernizacji to 515 000 złotych. Inwestycję w całości sfinansował powiat gostyński.

Roboty polegały na  budowie przyłącza instalacji sanitarnej, przyłącza instalacji kanalizacji deszczowej oraz odwodnieniu i utwardzeniu terenu, położeniu kostki brukowej, rozbiórce zagrody śmietnikowej oraz rozbudowie placu zabaw. Powierzchnia terenu utwardzonego wyniosła 2193,31m². Całkowity koszt inwestycji to  515 tysięcy złotych. Jego wykonawcą była  firma P.U.H.  Bud- Bruk Ryszard Mielcarek z Czempinia.

12 października 2021 roku w Domu Dziecka w Bodzewie odbyło się uroczyste otwarcie nowego terenu wokół placówki. Wzięli w nim udział zaproszeni goście – przedstawiciele Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Radni Rady Powiatu Gostyńskiego, wychowankowie domu dziecka i przyjaciele placówki. Zrewitalizowany teren był spełnieniem marzeń mieszkańców i pracowników domu. Wychowankowie, niezależnie od pogody, mogą swobodnie poruszać się, jeździć na rowerze czy rolkach po utwardzonym terenie.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi podopieczni placówki zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili m.in. wizualizację postępu wykonywanych prac, widok przed i po rewitalizacji. Zaprezentowali się również wokalnie i tanecznie.

Opracowanie: Dom Dziecka w Bodzewie/Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Film pokazujący przebieg inwestycji dostępny jest tutaj.