Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 06 czerwca 2023 roku

Dwa święta w jednym


30 maja i 1 czerwca to dwie ważne daty. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu połączyło w tym roku obchody obu świąt: 31 maja miało miejsce spotkanie rodzin zastępczych, zawodowych, niezawodowych i spokrewnionych oraz dzieci i pracowników PCPR w Gostyniu w Krainie Orła Białego. Było słonecznie i spotkanie przebiegło w ciepłych, wesołych klimatach. Było dużo zabawy na dmuchańcach, dekorowania  tatuażami, zabawy ze zwierzakami, podziwiania kolorowych papug, zachwycania się rzeźbami, zwiedzania minimuzeum historii Polski, kulania się w suchych basenach z kulkami i innych aktywności, które oferuje Kraina Orła Białego. Największym  zainteresowaniem, i to nie tylko dzieci, cieszyły się długie podziemne tunele. Były też chwile na odpoczynek, bardzo krótkie, bo dzieciaki na regenerację po szalonej zabawie potrzebowały...minuty. Zajęci zabawami wychowankowie pozwolili na spokojne rozmowy rodziców na rozmaite tematy, ale też i na wzajemne wsparcie, rady czy podpowiedzi.

Ważnym punktem spotkania było grillowanie (PCPR w Gostyniu gorąco dziękuje Grillmasterom - Panu Pawłowi i Panu Jackowi) i klasyczny festynowy posiłek na papierowej tacce ze świeżym chlebkiem i  małosolnym ogórkiem. Było też sporo słodkości…

Był też czas na podziękowania dla rodziców zastępczych za to, że są i to tacy wyjątkowi! Bo dzięki nim wychowankowie, którymi się opiekują, mogą spędzać beztrosko swoje dzieciństwo. Bo każde dziecko na to zasługuje, nie tylko w Dzień Dziecka.

P.S. Jeśli Ty również chcesz sprawić, by na twarzy jakiegoś dziecka zagościł uśmiech, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - tel. 65 572 75 28). Specjaliści opowiedzą, czym jest rodzicielstwo zastępcze i może zdecydujesz się otworzyć swój dom dla najmłodszych, którzy tego bezpiecznego domu nie mają.

Specjalne podziękowania należą się wolontariuszkom z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i z Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej za przygotowanie i przeprowadzenie DNIA RODZIECIELSTWA ZASTĘPCZEGO i DNIA DZIECKA !

Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies