Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 18 września 2023 roku

Dwudziesty drugi transport humanitarny


W 570 dniu wojny obronnej Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą dotarł do miejsca przeznaczenia,  dwudziesty drugi - w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej do Ukrainy.

22. transport jest adresowany do służb medycznych, działających w strefie przyfrontowej w Okręgu Donieckim oraz w tzw. „strefie zero.

Na transport złożyły się zebrane dary: ponad 500 litrów środków dezynfekcyjnych i odkażających.

Dary odebrał wolontariusz ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Katiusza” i przewiózł do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, szkół, przedszkoli i indywidualnych ofiarodawców.     

Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Przedstawiciel Szpitala Chirurgicznego nr 2 w Kijowie Vasyl  Novodvorsky zaznacza: -„Każda pomoc jest ważna dla Ukrainy.

Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) -  tel. 65 572 7528; 601 071 487;

Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, itp. 

Potrzebne są też generatory prądu.

Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

@PowiatoweCentrumPomocyRodziniewGostyniu

@StowarzyszenieDZIECKO


Opracowanie: Stowarzyszenie ,,Dziecko"



 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies