Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 27 listopada 2019 roku

Działania Godne Uwagi w Chumiętkach

W Urzędzie Miasta Poznania odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Działania Godne Uwagi”. Konkurs na najciekawsze projekty wśród tych zrealizowanych w 2019 r.


W Urzędzie Miasta Poznania odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Działania Godne Uwagi”. Konkurs na najciekawsze projekty wśród tych zrealizowanych w 2019 r. przez organizacje pozarządowe prowadziło Stowarzyszenie Centrum PISOP z Leszna.

Tegoroczna odsłona była wręcz rekordowa, w sumie nadesłano 127 opisów projektów z terenu całej wielkopolski, którą podzielono na subregiony. W subregionie leszczyńskim wśród grona laureatów znalazło się Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” z siedzibą w Chumiętkach za zrealizowanie projektu „Ogród rekreacyjno-sensoryczny w Chumiętkach”, które otrzymało to wyróżnienie jako jedyne z powiatu gostyńskiego. Przypomnijmy, że nagrodzony projekt był realizowany w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, skąd otrzymał grant w wysokości 6000 zł min. na budowę ścieżki sensorycznej, bulodromu, ogródka ziołowo-warzywnego oraz przeprowadzenie turniejów w bule i zajęć z agroterapii.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz statuetki. Dodatkowo każdy zgłoszony projekt będzie opisany w publikacji „Działania Godne Uwagi” dystrybuowanej wśród jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji samorządowych. Stowarzyszenie „Ja-Ty-My” otrzymało także bon w wysokości 250 zł na realizację usługi poligraficznej.

Członkowie Stowarzyszenia „Ja-Ty-My” serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się w realizację projektu.


Opracowanie: Stowarzyszenie „Ja-Ty-My”


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies