Czwartek, 21 października 2021 roku

Dzień Edukacji Narodowej w ZSOiZ w Krobi

Dla wszystkich osób związanych ze szkołą Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto. W tym roku 14. października dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów klasy 1aL.

Na scenie wystawiona została II część „Dziadów” Adama Mickiewicza o treści sparafrazowanej i uaktualnionej przez młodzież z liceum. Mroczny klimat pogańskiego obrzędu złagodziło humorystyczne podejście do tematu. Duchy przestrzegały zgromadzoną widownię przed zbytnim perfekcjonizmem w nauce, surowym ocenianiem innych oraz życiem w mediach społecznościowych zamiast w realnym świecie z bliskimi. Całość widowiska dopełniały piosenki wykonane przez Antosię Olejnik oraz taneczne układy uczennic.

Po końcowych życzeniach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły kwiatami z wyrazami podziękowania za ich pracę.

Opracowanie: Hanna Maciejak