Czwartek, 12 kwietnia 2018 roku

Finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

11 kwietnia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbył się finał XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Powiat gostyński reprezentowały uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: Magdalena Danek, Zuzanna Szymczak, Weronika Witczak - laureatki etapu powiatowego Olimpiady. Magdalena Danek znalazła się w gronie 5 laureatów, zajmując 4 miejsce.  Powiat gostyński zajął 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 16 powiatów.

W finale uczestniczyło 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących 16 powiatów województwa wielkopolskiego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezesa UOKiK oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorami Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd województwa wielkopolskiego, wielkopolskie oddziały Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty województwa wielkopolskiego. Sponsorami Olimpiady są również Rzecznik Finansowy oraz Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej.