Piątek, 09 listopada 2018 roku

Flagi na Niepodległość!

11 listopada, 27 grudnia oraz 7 stycznia wywieśmy narodowe flagi – z takim apelem do mieszkańców powiatu gostyńskiego zwrócili się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Wspólnie ze Starostą Gostyńskim rozdawali na deptaku ulotki oraz biało-czerwone flagi. Akcja kontynuowana będzie w grudniu.

W  środę 7 listopada ok. godz. 13.00 na gostyńskim deptaku pojawili się uczniowie ZSZ, którzy namawiali mieszkańców, by ważne dla nas święta upamiętnić, wywieszając flagę. Chodzi nie tylko o Dzień Niepodległości 11 listopada, ale także 27 grudnia (data wybuchu powstania wielkopolskiego) i 7 stycznia (wymarsz powstańców wielkopolskich z Gostynia pod dowództwem Bernarda Śliwińskiego).  Przechodnie otrzymywali więc flagę oraz ulotkę. Uczniom towarzyszył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. W sumie rozdano około 100 flag. Kolejną akcję zaplanowano na grudzień.