Wtorek, 02 lipca 2019 roku

Główna nagroda za „Drugie życie” dla ZSOiZ w Krobi

Przygoda młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi z kampanią “Drugie życie – transplantacja. Masz dar uzdrawiania” trwała od października 2018 roku. W tym czasie krobscy uczniowie robili wszystko, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i zwiększyć świadomość społeczną na temat transplantacji. W tym celu zainicjowali szereg wydarzeń, do których zaliczyć można: konkurs na plakat “Transplantacja to życie”, konferencję z lekarzem i osobami po przeszczepie oraz happening ulicami Krobi. Zorganizowali ponadto zebrania z rodzicami, które zostały poprzedzone inscenizacją pod hasłem „Życie po przeszczepie”, a także konferencję podczas krobskiego finału WOŚP. Przygotowali wystawy tematyczne, które przez pewien czas można było obejrzeć w GCKiR w Krobi oraz w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. W marcową sobotę pojawili się na ulicach miasta. Nie mogło ich też zabraknąć podczas szkolnych „Drzwi Otwartych” oraz na Biegu Wiosny w Karcu, gdzie stoisko promujące transplantację cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wszędzie, gdzie byli, rozdawali oświadczenia woli i własnoręcznie zaprojektowane ulotki, a także odpowiadali na zadawane pytania i starali się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po zakończeniu działań sporządzili raport, a 28 maja 2019 roku udali się do Poznania, gdzie w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyli w zakończeniu tegorocznej edycji kampanii, podczas którego podsumowano całą akcję i nagrodzono najlepsze szkoły. Tam spotkała ich miła niespodzianka – otrzymali podziękowania dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w kampanię, a także nagrodę główną, czek charytatywny na 2000 złotych, który ucieszył ich najbardziej, gdyż dzięki tym funduszom, przy pomocy Stowarzyszenia “Ziemia Krobska”, będą mogli pomóc uczennicy ZSOiZ w Krobi. Wszyscy zaangażowani w akcję mają nadzieję, że ten prezent sprawi koleżance radość i przyczyni się do zmiany jej życia na lepsze.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi