Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 17 grudnia 2019 roku

Grabonowski siatkarski Mikołaj w Bodzewie


W sobotę 14.12.2019 o godz. 9.00 na sali gimnastycznej w ZS w Bodzewie, odbył się VIII Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej mężczyzn pod hasłem: „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo”. Tradycyjnie dzięki uprzejmości Dyrektora ZS w Bodzewie Zbigniewa Jakubowskiego możliwe było sprawne przeprowadzenie zawodów. W turnieju wzięło udział blisko 50 zawodników z Leszna, Perkowa, Borku oraz gospodarze, ULKS Grabonóg. Organizatorem turnieju oraz sędzią głównym był Zbigniew Klimański, ULKS Grabonóg, a sędziami pomocniczymi Adrian Sobkowiak oraz młodzież z ULKS Grabonóg.

Wszyscy kibice, którzy tego dnia przybyli na halę w Bodzewie, na pewno się nie zawiedli, gdyż mogli obejrzeć rozgrywki na wysokim poziomie. Mecze obfitowały w wiele widowiskowych akcji, wspaniałych ataków oraz obron.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, do 25 punktów, trzeci rozstrzygający do 15 pkt. Ostatecznie zwyciężył FENIX VOLLEY Leszno, na drugim miejscu uplasował się SOKÓŁ Perkowo, trzeci był BOREK TEAM, czwarte miejsce zajął PIEKIEŁKO Leszno, a piąte ULKS Grabonóg.

Wręczenia nagród i prezentów mikołajkowych wszystkim zawodnikom dokonali: Przedstawiciel Zespołu Szkół Rolniczych Agnieszka Sadzka, Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego Janusz Sikora, oraz Dyrektor ZS w Bodzewie Zbigniew Jakubowski. Sponsorami upominków byli: Gmina Piaski oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu,

Na wszystkich zawodników czekał też ciepły posiłek, z którego można było skorzystać między meczami.

Na uwagę zasługuje bardzo miła i sportowa atmosfera wśród uczestników oraz wysoki i wyrównany poziom turnieju, o czym mogą świadczyć wyniki poszczególnych meczów. Wszyscy zawodnicy z aprobatą przyjęli zaproszenie na przyszłoroczny, już IX turniej.


Opracowanie: Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies