Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 25 marca 2020 roku

I jak tu Wam nie pomagać?


Na tradycyjne spotkanie przyjaciół Domów Dziecka w Bodzewie nr 1, nr 2 i w Gostyniu (5.03.20) wychowankowie i wychowawcy tych placówek zaprosili wszystkich, którzy wspierali działalność Domów przez cały rok. To corocznie organizowane spotkanie reprezentantów firm, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy wspierających działalność Domów Dziecka Powiatu Gostyńskiego jest sympatyczną formą podziękowania przyjaciołom tych placówek za okazywaną pomoc.

Gości powitała serdecznie Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Domów Dziecka w Bodzewie nr 1, nr 2 oraz w Gostyniu Karolina Dolata: - Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają.

Dla nas: wychowanków i pracowników Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu to wyjątkowy dzień, ponieważ gościmy i możemy podziękować wspaniałym ludziom, którzy chcą i potrafią dzielić się swoim sercem, pomagają bez rozgłosu i wielkich słów, wspierają zawsze, gdy pojawi się taka potrzeba. Robią to bezinteresownie, troszcząc się tak o tych, którzy znaleźli miejsce w naszym Domu. To o Was te słowa Drodzy Przyjaciele!

Tymi słowami powitała dyrektor COPOW w Bodzewie licznie przybyłych gości na czele z Senatorem RP Wojciechem Ziemniakiem, Starostami Gostyńskimi Robertem Marcinkowskim i Januszem Sikorą oraz Wójtem Piasków Wiesławem Glapką. Wśród gości pojawili się też były dyrektor Andrzej Urban z małżonką, emerytowani pracownicy i byli wychowankowie placówki.

Dyrektor podkreśliła też, że – to Wy, Szanowni Państwo, wyciągacie pomocne ręce, poświęcacie czas, dajecie wsparcie, spełniając marzenia, zamieniacie szarą rzeczywistość w kolorowe chwile. Jesteście cichymi aniołami, ukazujecie inny świat, i, co najważniejsze, przyszłość, dla której warto żyć. Jesteście najwspanialszym darem, jaki otrzymaliśmy od losu. I doceniamy to każdego dnia. Dziękujemy!

Kilku z  zaproszonych gości też zabrało głos. Senator W. Ziemniak zaczął – zadaję sobie pytanie: i jak tu Wam nie pomagać? I cieszę się, że mogę choć trochę pomóc i będę to robił dalej. Chylę czoła przed Panią dyrektor i wychowawcami, bo najlepiej jak można zajmujecie się dziećmi i młodymi ludźmi, którzy tu mieszkają. Starosta R. Marcinkowski zauważył: - Tworzymy wszyscy prawdziwą rodzinę. I pielęgnujmy dalej tę przyjaźń.” Wicestarosta J. Sikora dodał: - „Słuchamy dzieci i tego, jakie mają marzenia. I najważniejsze, że razem spełniamy te marzenia, ucząc dzieci, że marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Antoni Kuś, radny Rady Powiatu Gostyńskiego, niegdysiejszy wychowanek bodzewskiej placówki, podziękował pracownikom za to, że –nie tylko tu pracujecie, bo widzę, będąc często w Bodzewie, że oddajecie tej pracy i dzieciakom całe serce. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zwrócił uwagę, że – w związku z reformą pieczy wiele domów zmieniło swoje nazwy na placówki opiekuńczo-wychowawcze. Jednak Dom Dziecka w Bodzewie tego nie zrobił, i dobrze, bo to wyjątkowy i prawdziwy dom nie tylko z nazwy, co podkreślają byli i obecni wychowankowie.

Swoje podziękowania dla przyjaciół Domów Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu miały też dzieci, które przy wsparciu wychowawców i instruktorów przedstawiły program, będący artystycznym podziękowaniem za okazywane serce i wsparcie. Były m.in. przebojowe wykonania wokalne i dynamiczne pokazy taneczne. A na zakończenie wystąpił kabaret, który świetnie sparodiował znany program Sprawa dla reportera, pokazując szczegóły z życia bodzewskiej rodziny.  Brawom nie było końca.  

Na koniec wychowankowie wręczyli gościom przygotowane własnoręcznie upominki. Goście przekazali też wiele prezentów i upominków dla podopiecznych placówki w Bodzewie. Spotkanie  zakończyła wspólna kolacja wychowanków, wychowawców i gości.

W grupie przyjaciół zaproszonych przez dzieci znaleźli się przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Gostyńskiego oraz Skarbnik Powiatu, przedstawiciele: władz Gminy Piaski,  EUROCOMFORT z Leszna, Mann + Hummel Filtration Technology w Gostyniu, Przedsiębiorstwa „Kaczmarek” w Malewie, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Dolsk, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Zakładu TOP-FARMS Wielkopolska, Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego w Pokrzywnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, firmy MAXIM z Maksymilianowa, Szkoły Podstawowej w Bodzewie, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, parafii w Strzelcach Wielkich, marketu OBI z Leszna,  Sądu Rejonowego w Gostyniu, Szkoły Tańca „Desperado” w Gostyniu, Zakładów Mięsnych „Duda”, Fundacji „Się Dzieje” z Dolska, Biura Podróży „MOANA” w Gostyniu, ARDAGH Glass z Gostynia, firmy MARTEX w Gostyniu, Mondi Simet z Piasków, Zakładów Mięsnych „Konarczak” w Pogorzeli, Stowarzyszenia Kupców Gostyńskich, Coccodrillo z Kościana, Koła Łowieckiego „Diana” w Poniecu, Stadniny Koni „Stróżyński” z Daleszyna, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, „NETBOX” z Gostynia, Convert PL z Czachorowa, Nadleśnictwa Piaski,  Przedszkola STOKROTKA z Nowego Miasta nad Wartą, Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach, firmy „K&K Travel Bus, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz Krzysztof Mąkowski, Daniel Przybył, Michał i Wojciech Nowaczykowie, Teresa Mikołajczak – Machowiak, Witold Szułczyński, Łukasz Gałczyński, Lucyna Lesnierowska, Joanna Nawrot, Natalia i Marcin Twardowscy .


Opracowanie: PCPR w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies