Poniedziałek, 06 maja 2019 roku

II Bieg im. Senatora Stanisława Karłowskiego – Szelejewo 2019

Dla upamiętnienia pochodzącego z Szelejewa senatora II Rzeczypospolitej Stanisława Karłowskiego, hodowcy koni, aktywnego działacza społecznego i lokalnego zorganizowano po raz drugi bieg rodzinny. Celem biegu było zachęcanie do aktywnego rodzinnego spędzania czasu. Dlatego każdy, który ukończył bieg, był już zwycięzcą. Do biegu zapisało się 247 biegaczy, a ukończyło go 227. Zawodnicy dotarli na bieg z całej Polski. Organizatorami biegu było Sołectwo Szelejewo I i Fundacja „Fabryka Pomysłów”.

Powitała wszystkich przybyłych Maria Wesołek, obecny sołtys wsi Szelejewo I i radna Gminy Piaski, jednocześnie inicjatorka biegu. Wójt Piasków Wiesław Glapka pogratulował organizatorom i życzył wszystkim udanej zabawy i radości ze wspólnego biegu. Podkreślił też, że II bieg odbywa się w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z kolei dyrektor biegu Piotr Działdowski przedstawił program biegu. Odbywał się on na trzech dystansach: głównym – senatorskim (5 km) oraz dużym (1 km) i małym (0,4 km). Bieg rozpoczęła syrena remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Szelejewie.

Opiekę na trasie zapewnili druhowie OSP w Szelejwie oraz ratownik medyczny gostyńskiej drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każdy z uczestników otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

W biegu senatorskim zwyciężył Hubert Naglak, drugi był Bartosz Chudy, a trzeci Jakub Furman. Wśród kobiet jako pierwsza zameldowała się na mecie Marlena Nowacka, druga była Karolina Bielecka, a trzecia jej siostra Patrycja Bielecka.

Po biegu organizatorzy zaprosili wszystkich na festyn rodzinny na Żgalinach. Przygotowano dla uczestników posiłek oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Wystąpił też zespół „Relaks Orkiestra”.

Na koniec Maria Wesołek podziękowała w imieniu organizatorów wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy lub wsparli ją darami, lub ufundowali nagrody.

Warto dodać, że w trakcie rejestracji i rozgrzewki poprzedzającej II Bieg Senatorskiego w Szelejewie dwoje wolontariuszy „Tęczowej Armii” przeprowadziło kwestę na budowę windy dla niepełnosprawnego Mikołaja z Piasków. Zebrano 476,23 zł i 10 centów kanadyjskich. „Tęczowa Armia serdecznie dziękuje wszystkim za kolejne wsparcie dla Mikołaja w ramach zbiórki publicznej „Pokonać wysokość”.

Opracowanie: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu