Piątek, 17 sierpnia 2018 roku

II Edycja Turnieju Wakacyjnego Małej Ligi Dzikich Drużyn pod hasłem: „Bezpieczne wakacje”

14 sierpnia 2018po raz ostatni wbiegli na boisko wielofunkcyjnew Zespole Szkół Rolniczych w GrabonoguuczestnicyII Edycji TurniejuWakacyjnegoMałej LigiDzikich Drużyn w piłce nożnejpod hasłem: „Bezpieczne wakacje”*Grabonóg 2018*, zorganizowanego dla dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym i młodszych przez nauczyciela Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu mgr Zbigniewa Klimańskiego oraz mieszkańca wsi Grabonóg Rafała Nowaka, a sędzią był mgr Rafał Twardy również nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Wszystkie mecze turnieju rozgrywane były systemem „każdy z każdym” po 2 x 8 min. Do turnieju zgłosiło się 5 zespołówz gminy Piaski i w takim składzie dobrnęli do końca:„FC” Bodzewo, „RED BULL”  FC Piaski, „HURAGAN” Godurowo, „BODZEWIANKA”  Bodzewo i „GRABO TEAM”  Grabonóg.

Po trzech turniejachna końcowy sukces miały praktycznie tylko dwa zespoły: RED BULL” Piaski  oraz  „HURAGAN” Godurowo. Już pierwsze mecze pokazały, że na rozstrzygnięcie całej ligi trzeba będzie poczekać do ostatniego gwizdka sędziego. Turniej dnia, był dodatkową motywacją dla wszystkich drużyn,gdyż był osobno nagradzany, zdobyte punkty zaliczane były do GRAND PRIX II Edycji Turnieju Wakacyjnego Małej Ligi  Dzikich Drużyn w piłce nożnej pod hasłem: „Bezpieczne wakacje” *Grabonóg 2018*

Tabela końcowa GRAND PRIXpo czterechturniejach przedstawiała się następująco: I miejsce zajęła drużyna „RED BULL” Piaski, II miejsce należało do „HURAGAN” Godurowo, III wywalczył „GRABO TEAM”  Grabonóg, kolejne miejsca zajęło „FC”  Bodzewo i „BODZEWIANKA”  Bodzewo.

Najlepszym strzelcemokazał się Leszek Ziółkowski  „HURAGAN” Godurowo. Najlepszym bramkarzemBartosz Żalik  „BODZEWIANKA”  Bodzewo. Najlepszą zawodniczkąbyła Katarzyna Nowak  „GRABO TEAM”  Grabonóg, natomiast najlepszymzawodnikiembyłBartosz Dopierała  „HURAGAN” Godurowo.

Wszystkim zespołomi zawodnikom zostały wręczone nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród jak i zakończenia Ligi dokonali sponsorzy: Wiesław Glapka – Wójt Gminy Piaski, Janusz Sikora – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Krzysztof Deutsch – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Gostyniu, Rafał Nowak oraz Zbigniew Klimański.

Opracowanie: ZSR w Grabonogu