Piątek, 22 marca 2019 roku

II Leszczyński Kongres Samorządów Uczniowskich

Leszczyński Kongres Samorządów Uczniowskich to spotkanie delegacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu subregionu leszczyńskiego w jednym czasie i w jednym miejscu. Organizację przedsięwzięcia wspiera miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat wolsztyński, powiat kościański, powiat gostyński, powiat rawicki oraz powiat wschowski. Jego celem jest wypracowanie uniwersalnego modelu działania samorządów uczniowskich z całego obszaru, mając na uwadze potrzeby społeczności szkolnych, znalezienie sposobów finansowania przedsięwzięć, motywacja uczniów do działań a także edukacja w zakresie idei samorządności.

Program kongresu dostępny na stronie:

Opracowanie: Młodzieżowa Rada Miejska w Lesznie