Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 01 grudnia 2023 roku

Innowacyjna historia w ZSZ


Sala gimnastyczna w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu zamieniła się w nowoczesną salę kinową. Zbudowana została scenografia wewnątrz której uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w projekcjach filmów zrealizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Dzięki technologii VR przenieśli się  w czasie i  poczuli emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944r. oraz obrońcom Warszawy z 1920r. Mieli okazję stać się jednym z uczestników Powstania Warszawskiego oraz przyjrzeć się z bliska wydarzeniom Bitwy Warszawskiej.

Edukatorzy z Fundacji Arte et Marte każdy z seansów poprzedzali krótkim wstępem wprowadzającym młodzież w tematykę związaną z filmami oraz instrukcją użytkowania gogli VR. Podczas trwających trzy dni seansów uczestniczyło w nich ponad ośmiuset uczniów. Do udziału w projekcjach zostały zaproszone także klasy z zaprzyjaźnionych ze szkołą szkół podstawowych.

Ta niekonwencjonalna lekcja historii wywołała silne emocje wśród uczniów i nauczycieli. Pokazała jednocześnie jak skutecznym i angażującym narzędziem edukacyjnym może być wykorzystanie nowych technologii VR.


Opracowanie: ZSZ w Gostyniu


 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies