Piątek, 07 czerwca 2019 roku

Integracyjny Dzień Dziecka w Chumiętkach

1 czerwca w Chumiętkach odbył się Integracyjny Dzień Dziecka, zorganizowany wspólnie przez: Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie „JA – TY – MY”, Radę Sołecką oraz Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Łukasz Kubiak – Burmistrz Krobi oraz Mariusz Duda – Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi.

Wydarzenie rozpoczął już po raz kolejny pomarańczowy marsz świadomości o chorobach rzadkich PWS. Całość marszu zabezpieczała jednostka OSP z Krobi, której członkowie później udzielili pokazu pierwszej pomocy przedmedycznej wszystkim uczestnikom imprezy. Można było również obejrzeć wóz strażacki, co najbardziej ucieszyło oczywiście najmłodszych. Na milusińskich czekały różne atrakcje i konkursy, a także adaptacja bajki „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” w wykonaniu integracyjnego zespołu teatralnego „Razem” oraz humoreska o żonie – jędzy zaprezentowana przez zespół teatralny „Jesień” z DPS Chumiętki. Nie zabrakło także poczęstunku, pysznego ciasta, lodów, kiełbasy z grilla i bigosu wykonanego przez mieszkanki wioski podczas warsztatów kulinarnych „Miszmasz – Chumiętkowski Bigos”.

Opracowanie: Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach