Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 15 maja 2018 roku

Jak radzić sobie z afrykańskim pomorem świń - konferencja

Jak bronić się przed Afrykańskim Pomorem Świń? Jakie są objawy i skutki tej choroby? Co to są zasady bioasekuracji?


Jak bronić się przed Afrykańskim Pomorem Świń? Jakie są objawy i skutki tej choroby? Co to są zasady bioasekuracji? – między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji na temat: „ASF oraz bezpieczeństwo na wsi”, które odbyło się 14 maja w sali GOK „Hutnik”. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

W spotkaniu uczestniczyli lekarze weterynarii, powiatowi inspektorzy weterynarii, samorządowcy oraz sołtysi. Konferencję otworzył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Podkreślił wagę problemu, jakim w Polsce jest afrykański pomór świń i określił wyzwania, przed którymi być może będą stawać samorządowcy różnych szczebli, a zwłaszcza rolnicy i służby weterynaryjne i inne instytucje państwowe.

Po nim głos zabrał prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego –w Puławach, który przedstawił prezentację  nt. „Bioasekuracja ASF a regulacje i postępowanie w strefach objętych restrykcjami”. W czasie spotkania Sebastian Myszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji mówił o „Bezpieczeństwie na wsi”. Wykład wygłosił ponadto Arkadiusz Jaraczewski z Państwowej Inspekcji Pracy w Lesznie.

Spotkanie podsumował  Wicestarosta Czesław Kołak.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies