Piątek, 14 lutego 2020 roku

Jak założyć żłobek? SWPPG zaprasza na szkolenie i warsztaty

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza do udziału w szkoleniu i warsztatach dotyczących zakładania żłobków lub innych form opieki nad dziećmi do lat trzech.

Do udziału w wydarzeniach zapraszamy osoby, które: chcą założyć żłobek, klub dziecięcy lub planują zatrudnienie opiekuna dziennego lub dzieci do lat 3, a także chcą skorzystać z dofinansowania unijnego na założenie żłobku lub klubu malucha.

Na wykładach uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: jak zorganizować pracę takiej placówki, jakie wymagania musi spełniać żłobek, RODO a prowadzenie placówki opieki nad dziećmi, jak dostosować lokal do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, lub jakie korzyści finansowe można odnieść prowadząc żłobek. Na praktycznych warsztatach uczestnicy dowiedzą się m.in.: w jaki sposób napisać biznes plan, jak zarządzać dokumentacją i finansami w placówce, jak wypełnić wniosek aplikacyjny na dofinansowanie, a także jakie są aspekty psychologiczne współpracy z rodzicami.

Wykłady odbędą się w dniach 25 – 26 lutego 2020r. o godzinie 9:00 – 17:00 w sali szkoleniowej SWPPG ul. 1 Maja 13/3 w Gostyniu, natomiast warsztaty (2dni x 8 godzin) odbędą się w czterech, pięcioosobowych grupach w wybranym przez uczestników terminie, w dniach od 2 do 5 marca.

Wydarzenie będzie miało miejsce, jeśli zostanie zebrana grupa 20 osobowa.

Więcej informacji o programie i warunkach uczestnictwa w projekcie na stronie http://przygotujswojplan.pl. Dodatkowych informacji o wydarzeniu udziela pracownik SWPPG Kornelia Michalak pod nr. tel.: 537 007 087, kontakt@gospodarka.gostyn.pl

Opracowanie: SWPPG