Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 16 kwietnia 2019 roku

Jakub Krzyżaniak laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej


Jakub Krzyżaniak, uczeń Zespołu SzkółZawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W finale brali udział także jego szkolni koledzy – Agnieszka Zaremba oraz Michał Jesiak. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbyła się 12 kwietnia w siedzibie uczelni.

Jakub Krzyżaniak zajął w konkursie II miejsce. Wygrał cenne nagrody rzeczowe, a także zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, bezpłatne studia licencjackie lub inżynierskie na wybranym przez siebie kierunku oraz płatny staż w firmie RABEN. Warto dodać, że Kuba jest również tegorocznym laureatem Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie zajął III miejsce oraz ubiegłorocznym laureatem Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział ponad 8 200 uczniów z 314 szkół z całej Polski kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 75 osób, z tego 3 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, którzy 1 marca walczyli o miejsca w finale, mierząc się z bardzo trudnymi zadaniami oraz testem językowym.Pozostali reprezentanci ZSZ w Gostyniu – Agnieszka Zaremba i Michał Jesiak – zdobyli odpowiednio 34 oraz 39 miejsce.


Opracowanie: Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies