Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku

Kąpiel morsów dla WOŚP


201 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna Śremu, Rawicza, Dolska, Poznania, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowościach z całej Wielkopolski oraz trzech morsów z Norwegii zażywało w dniu 12 stycznia 2020r. zimowej kąpieli w Brzedni koło Dolska – jezioro Mórka. 

Mimo chłodu i lodowatej wody oraz padającego drobnego rzęsistego deszczu, kąpiący bawili się świetnie, długo przebywając w jeziorze. Najmłodszy zawodnik miał 9 lat, natomiast najstarszy mors 76 lat. Kąpiący złożyli się, a zebrane pieniądze przeznaczyli na konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. W ten sposób od siedemnastu lat grupa miłośników pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy kąpieli zjeżdżają się z całej Wielkopolski. Imprezę przygotował Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „TĘCZA”, a także członkowie klubu morsów „Niedźwiedź” z Gostynia, oraz „Mrozoodporni” i klub „YETI” z Leszna, klub „LODZIK” ze Śremu, „Rawickie Morsy”, „K.R.A. Dolsk”. Pośród kąpiących się tradycyjnie jak co roku byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Mirek, Maciek oraz Tomek. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRPODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski omówił zasady bezpieczeństwa i przygotowania do kąpieli oraz przypomniał historię szesnastu zimowych kąpieli WOŚP.

Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że – Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę- ognisko, herbatę z cytryną oraz zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się Straży Pożarnej z Dolska.


Opracowanie: PCPR Gostyń


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies