Wtorek, 13 sierpnia 2019 roku

Karate jest dla małych i dużych. Zapraszają na przygodę ze sportem

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA” zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci od 7 do 12 lat oraz ich rodzice – w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują gmina Gostyń i powiat gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ma już 40-letnią historię. W 1979 r. powstała w ramach Ogniska Statutowego „TĘCZA” w Gostyniu, sekcja karate-do shotokan. W momencie powstania sekcja liczyła około dwudziestu młodych zapaleńców, by już w 1983 liczyć 130 członków; treningi odbywają się od 1979 r. 5 razy w tygodniu. Ogółem w latach 1979 – 2019 w zajęciach klubu brało udział ponad 5400 dzieci, młodzieży i dorosłych z Gostynia i okolicznych gmin.

Zawodnicy TKKF „TĘCZA” w ciągu 40 lat działania sekcji karate zdobyli: 3 tytuły mistrzów świata, 9 tytułów wicemistrzów świata, 4 brązowe medale mistrzostw świata i dwa razy czwarte miejsce na mistrzostwach świata, 1 tytuł mistrza Europy, 9 tytułów wicemistrzów Europy.

Zawodnicy „Tęczy” zdobyli też 36 tytułów mistrzów Polski i 32 tytuły wicemistrzów Polski oraz 22 brązowe medale na mistrzostwach Polski, a także 13 złotych, 13 srebrnych i 15 brązowych medali na zawodach międzynarodowych. Na turniejach krajowych i regionalnych wywalczyli 371 złotych, 334 srebrne i 432 brązowe  medale.

Klub karate TKKF „Tęcza” wychował piętnastu mistrzów karate, w tym 5 kobiet zdobyło czarne pasy. Sześciu mistrzów zdobyło już wyższe stopnie mistrzowskie (w tym jedna kobieta), a czterech innych wychowanków „TĘCZY” uzyskało stopnie mistrzowskie w zbliżonych sztukach walki.

TKKF „Tęcza” zaprasza na przygodę ze sportem!

Opracowanie: TKKF „TĘCZA”