Wtorek, 21 czerwca 2022 roku

Kolejny Runaway za nami! Było gorąco i pełno emocji

Miłośnicy biegów z przeszkodami po raz kolejny wzięli udział w biegach Runaway DROKBRUK Pępowo. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest powiat gostyński, zgromadziło tłumy. Uczestnicy mierzyli się w kategoriach – Elite, Open, For fun. Rozegrano też Mistrzostwa Powiatu Gostyńskiego, a dzieci brały udział w konkurencjach junior.

Zawody zróżnicowano pod względem poziomu trudności i dystansu – od 3 do 10 km.

Każda zróżnicowana poziomem umiejętności i długością  od 3 km do 10 km. W sobotę w zawodach wystartowało około pół tysiąca zawodników z całej Polski.

W niedzielę swoje siły sprawdzali najmłodsi, w wieku od 4 do 13 lat. Ponad 400 młodych zawodników pokonało około kilometrowy dystans, na którym znajdowało się kilkadziesiąt przeszkód. Każdy otrzymał medal, a dodatkową frajda był festiwal kolorów holi.

Współorganizatorem wydarzenia  było Stowarzyszenie Runaway Polski Uciekinier, powiat gostyński oraz gmina Pępowo.