Wtorek, 02 lipca 2019 roku

Kórnik zdobyty

W myśl zasady, że „nie samym chlebem człowiek żyje”, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Chumiętki wybrali się na wycieczkę do Kórnika. W piękny czerwcowy dzień zwiedzili Zamek Kórnicki oraz wybrali się w rejs stateczkiem „Biała Dama”. Trzeba zaznaczyć, iż zamek w Kórniku jest doskonale dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo, iż grupa wycieczkowiczów składała się w znakomitej większości z osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, nie było najmniejszego problemu ze zwiedzaniem ekspozycji ani przemieszczaniem się w zabytkowych wnętrzach. Również obsługa zamkowa robiła wszystko, aby pensjonariusze DPS w Chumiętkach wspominali pobyt w Kórniku z wielką przyjemnością.

Opracowanie: Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach