Wtorek, 05 lutego 2019 roku

Koszykarska sobota w Bodzewie

Dnia 2 stycznia 2019 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej ZS w Bodzewie, odbył się

XXVI Powiatowy Turniej Noworoczny w piłce koszykowej mężczyzn „GRABONÓG 2019” pod hasłem: „Gram trzeźwo i żyję trzeźwo”.

Do turnieju zgłosiły się tylko 3 zespoły, wśród nich: „DREAM  TEAM” Gostyń, „TEAM ONE”  Leszno oraz „MAGIC” Gostyń. Po ustaleniu z kapitanami drużyn, postanowiono zagrać systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż,  2x10 min. do czterech przewinień osobistych i drużyny.

Zwycięzcą całego turnieju został  zespół  „TEAM ONE” Leszno, drugie miejsce zajął zespół „DREAM TEAM” Gostyń, natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół „MAGIC” Gostyń. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Jerzy Nogała z zespołu „TEAM ONE”  Leszno zdobywając 43 pkt. Nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe poszczególnym zespołom od I-III miejsca, wręczył Pan Krzysztof Deutsch - Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Organizatorem turnieju i sędzią głównym był mgr Zbigniew Klimański nauczyciel z ZSR w Grabonogu. Sędziami zawodów byli Mariusz Wolny z Leszna oraz Tobiasz Półtoraczyk i Mikołaj Sobkowiak z ULKS Grabonóg.

Współorganizatorami i sponsorami turnieju byli: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, gmina Piaski, Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz PPHIREX z Lubina -  Irek Skowronek.

Opracowanie: ZSR w Grabonogu