Piątek, 27 listopada 2020 roku

Krajewice – Ziółkowo skończone. Rekordowy rok powiatu w FDS

Zakończyła się przebudowa drogi na odcinku Krajewice – Ziółkowo. Była ona możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Prawie połowa z wartej prawie 1,8 mln inwestycji pochodziła z rządowego programu. Resztę dołożył powiat gostyński oraz gmina Gostyń.

Zakres prac objął poszerzenie istniejącej jezdni, ułożenie warstwy wyrównawczej i ścieralnej, wykonanie elementów kanalizacji deszczowej, a także nowych krawężników i chodników. Inwestycja dotyczyła 878-metrowego odcinka drogi. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowe „ DROGBUD” - Gostyń Sp. z o.o.z Grabonoga. Wartość prac to dokładnie 1 793 490,07 zł. Prawie połowa (826 101,00 zł) pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę współfinansował powiat gostyński oraz gmina Gostyń (po 483 694,54 zł).

W 2020 roku powiat gostyński aktywnie sięgał po środki z Fundusz Dróg Samorządowych. W sumie, oprócz przebudowy odcinka Krajewice – Ziółkowo, zrealizował jeszcze trzy inwestycji z tego programu: na odcinku Pogorzela – Wziąchów – Kromolice – granica powiatu, Gola – Czajkowo oraz na drodze powiatowej Smogorzewo – Piaski (ul. Leśna  i Poznańska w Piaskach oraz odcinek Smogorzewo – Talary). Wartość wszystkich inwestycji, rwykonanych w tym roku wyniósł ponad 12 mln złotych. Połowa tych środków pochodziła z rządowego programu. Reszta to wkład własny powiatu gostyńskiego przy wsparciu samorządów gmin: Pogorzela, Gostyń oraz Piaski.

Film z inwestycji można obejrzeć tutaj.