Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 15 maja 2019 roku

Kręci ich bezpieczeństwo

7 maja na gostyńskim rynku odbyło się „Spotkanie z profilaktyką”. Mieszkańcy mogli przyjrzeć się pracy służb ratunkowych oraz wziąć udział w badaniach profilaktycznych.


7 maja na gostyńskim rynku odbyło się „Spotkanie z profilaktyką”. Mieszkańcy mogli przyjrzeć się pracy służb ratunkowych oraz wziąć udział w badaniach profilaktycznych. Wydarzenie zorganizował powiat gostyński wraz z Państwową Strażą Pożarną w Gostyniu i Komendą Powiatową Policji, Nadleśnictwem Piaski, drużyną WOPR oraz Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej. 

Podczas „Spotkania z profilaktyką – kręci mnie bezpieczeństwo” zaprezentowano działalność powiatowych służb, na co dzień odpowiadających za bezpieczeństwo i niosących pomoc w sytuacjach kryzysowych.  Na rynku można było zobaczyć pokaz sprzętu pożarniczego i policyjnego, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej,  zapoznać się z działalnością Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Nadleśnictwa Piaski. Zaprezentowała się także 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Ponadto miały miejsce  badania profilaktyczne. Chętni mogli zmierzyć ciśnienie, poziom cukru oraz słuch. Stacjonował też osteobus wykonujący profilaktyczne badania kości.

Wiele atrakcji czekało  na przedszkolaków, którzy chętnie fotografowali się w łodzi ratowniczej, poznawali pracę strażaków i policjantów oraz brali udział w zajęciach organizowanych przez Nadleśnictwo Piaski, które miały im przybliżyć właściwe postawy  w lesie. Na dorosłych z kolei czekał  konkurs, w którym można było wygrać czujki dymu i czadu.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies