Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 30 kwietnia 2019 roku

Krzysztof Krawczyk wystąpi na dożynkach powiatowych


Po raz kolejny zachęcamy, by 15 sierpnia spędzić z powiatem gostyńskim. Tradycyjnie na Świętej Górze odbędą się dożynki powiatowe pod hasłem: „Dobre Smaki Powiatu”. W programie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, specjały prosto od lokalnych producentów, wspólne gotowanie z Robertem Bochenko oraz muzyczne emocje. Na scenie zaprezentuje się zespół „Semplicze” oraz teatr tańca „ArtDance”.  Wydarzenie zwieńczy koncert Krzysztofa Krawczyka.

Podobnie jak w poprzednich latach dożynki powiatowe rozpoczną się tradycyjnym obrzędem Święta Plonów. Po mszy św. koncelebrowanej zaplanowanej na godzinę 12.00, odbędzie się festyn dożynkowy, który rozpocznie uroczystość obrzędowa i koncert Świętogórskiej Orkiestry Dętej. 
Po części oficjalnej zapewniamy atrakcje dla całych rodzin.Tradycyjnie odbędzie się wspólne gotowanie z Robertem Bochenko na bazie produktów, które otrzymały do tej pory „Dobre Smaki Powiatu”.

Zaplanowano także mnóstwo atrakcji dla dzieci – animacje rękodzielnicze, warsztaty kulinarne, czy chlebowe przedszkole. Tradycyjnie na placu kultowym zaprezentują się lokalni producenci: piekarze, wędliniarze, producenci miodów, smalców, soków i inni. Po raz trzeci stanie też wiejskie targowisko – gdzie mieszkańcy będą mogli zakupić specjały prosto od producenta.

Kolejny raz zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, w czasie którego będzie można dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą mogli obejrzeć też koncert filmowy w wykonaniu teatru tańca Art Dance. W czasie widowiska zaprezentują się śpiewacy, tancerze oraz akrobaci. Wystąpi ponadto znany już zespół „Semplicze”. Gwiazdą wieczoru zaś będzie Krzysztof Krawczyk, którego piosenki zna i nuci wiele pokoleń Polaków. 

Organizatorem wydarzenia jest powiat gostyński, gmina Piaski oraz Kongregacja Oratorium św. Filipa Nerii w Gostyniu.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies