Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 05 lutego 2019 roku

Mieszkańcy powiatu ofiarowali 311 582,17 zł!!!

- Dziękujemy za 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim! Finał już za nami, emocje i kurz po tej – jak mówi Jurek Owsiak -największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadły,


- Dziękujemy za 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim!  Finał już za nami, emocje i kurz po tejjak mówi Jurek Owsiak -największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadły, powracamy do rzeczywistości i już myślimy o kolejnym Finale, ale przed nami jeszcze cały rok. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu z całych sił pragnie podziękować za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę. Byliście niesamowici, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca. Dla wszystkich jednak z całego serca: DZIĘKI ! W szczególności dla organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo chłodu i przeszywającego wiatru, deszczu dzielnie zbierali datki do puszek; dla naszych sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy i dla młodych artystów; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i liczyli. To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie, nawet samych siebie zaskoczyliśmy tą serdecznością i tym gorącym graniem. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne. A atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami – podkreślają Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski - szefowie powiatowego sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, GOK „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”.

Podsumowano udział powiatu gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim przepięknie!

1 lutego 2019 (na 5 tygodni przed ogólnopolskim podsumowaniem) w kinie „Pod Kopułą” sztab WOŚP w Gostyniu zorganizował spotkanie wolontariuszy z całego powiatu i tych, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy - oddaniem hołdu zamordowanemu wolontariuszowi WOŚP Pawłowi Adamowiczowi – Prezydentowi Gdańska.

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili:
-Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 311 582,17 zł  na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!

Szefowie podziękowali też za bardzo kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy – i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo niekorzystnych warunków pogodowych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP – bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków! A gostyński szpital co roku dostaje z Fundacji WOŚP nowoczesny specjalistyczny sprzęt! W 2018 roku również dostał nowoczesny sprzęt wart prawie 250 tysięcy!

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 7 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 99 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu sześciu latach  dołączyli: Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Tomasz Barton i GOK „HUTNIK”, Monika Bielka i Salon Meblowy "Mirage", Ardagh Glass Gostyń, Paweł Zagata, Łukasz Radoła i Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji AKANT NZOZ, VAN CARE POLSKA Sp. z o.o.

Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też podziękowano wolontariuszom, wręczając im gadżety WOŚP.

Wręczono też podziękowania Jurka Owsiaka dla instytucji, firm i organizacji pozarządowych, które aktywnie przyłączyły się do 27. finałowego grania. Otrzymali je: Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Goli, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w  Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Daleszynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borku Wlkp., Zespół Szkół w Borku Wlkp., Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska, Klub Motocyklowy  Vendetta, Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów, DANCE ART. & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej, Santander Bank Polska SA, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, Zajazd „Pod Wiwatem”, Grzegorz Karliński, Pościg Squad Gostyń, Kawiarnia „Kameralna” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W dalszej części spotkania – jako podziękowanie specjalne dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali lub wspierali akcje w ramach WOŚP - odbył się przygotowany przez Sztab WOŚP w Gostyniu i GOK „HUTNIK” seans filmowy.  

Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali i prowadzili finałowe granie oraz przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał. 

Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz lokalne media i wiele innych  instytucji i organizacji) zebrał 157 485,98 zł.

Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 48 722,36 zł.

Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 43 922,09 zł.

Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 770,31 zł.

Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Pogorzeli) zebrał 18 681,43  zł.

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Poniecu i Pogorzeli oraz opiekunom wolontariuszy z Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

Wyniki zbiórki w poszczególnych gminach przedstawiają się następująco (z zaznaczeniem, że nie są to wyniki całościowe, gdyż na terenie poszczególnych gmin kwestowali też wolontariusze z sąsiednich gminnych sztabów oraz wolontariusze ze sztabów sąsiadujących z powiatem gostyńskim, a zebrane przez nich kwoty zasiliły konta ich sztabów): Gmina Pępowo – 1 014,20 zł, Borek Wlkp. – 5 986,31 zł, Pogorzela – 18 681,43 zł, Gmina Poniec – 42 770,31 zł, Krobia – 43 922,09 zł, Piaski – 48 722,36 zł, Gmina Gostyń – 150 485,47 zł.

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 125 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 800 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i wsparcie godnej opieki seniorów.

Na kwotę 157 485,98 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP
w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

kwesta wolontariuszy w Gostyniu - 37 509,36 zł

Gostyński Koncert Finałowy w GOK „HUTNIK”: pokaz tańców Szkoła Tańca DESPERADO Joanny i Rafała Kaczorów oraz show taneczne DANCE ART & YOGA STUDIO  Ewy Janowskiej bilety, Fotokalendarze Drukarnia „REAL” i ZSZ w Gostyniu, wejściówki, szatnia, wata cukrowa, wypieki Ardagh Glass, Pościg Squad, Kawiarnia Kameralna, zupa zajazd „Pod Wiwatem” - 26 069,87 zł

Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (finał WOŚP w Goli + wpłata OSP) - 25 093,51 zł

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu (kiermasz, sprzedaż darów) - 7 733,96 zł

Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska (turniej kręglarski, sprzedaż darów) - 7 716,32 zł

Koncert Przedszkolaków w GOK: Przedszkola Miejskie: nr 1, nr 5, nr 4, nr 7,  Przedszkole Piotruś Pan, Przedszkole Dziecięcy Raj, Przedszkole „Bajka”, Przedszkole „Zielona Zatoka”, Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK Hutnik” i Grupa Capoeira Brasil Gostyń - 7 530,00 zł

Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (sprzedaż darów) - 4 367,50 zł

Koncert Dzieci klas I – III Szkół Podstawowych nr 1, nr 2, nr 5 i nr 3 w Gostyniu - 4 290,00 zł

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyniu (sprzedaż darów, kwesta szkolna) - 3 862,60 zł

Sklep LIDL w Gostyniu (wpłata w ramach akcji sieci LIDL) - 3 732,20 zł

Koncert rockowy  w GOK (SEX BOMBA i Ga Ga - Zielone Żabki, The Ghost) - 3 597,00 zł

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borku Wlkp. (finał WOŚP w MGOK w Borku Wlkp.) - 3 577,44 zł

Szkoła Podstawowa w Siemowie (kiermasz, sprzedaż darów) - 3 508,60 zł

Szkoła Podstawowa w Daleszynie (sprzedaż darów, szkolny finał WOŚP) - 3 177,00 zł

Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Gostyniu (sprzedaż darów) - 2 675,69 zł

Zespół Szkół w Borku Wlkp. (kwesta uliczna) - 2 408,87 zł

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż darów, dyskoteka, kwesta serc) - 2 268,66 zł

Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu (kawiarenka, kiermasz) - 2 124,02 zł

Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu (szkolny finał WOŚP) - 1 963,28 zł

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka) - 1 193,18 zł

Salon Peugeot B&B Leszek Brzozowski Gostyń (wpłata indywidualna) - 1 000,00 zł

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka do puszki) - 930,78 zł

Zespół Szkół Zawodowych w  Gostyniu (sprzedaż darów) - 625,94 zł

Szkoła Podstawowa w Goli (sprzedaż darów, zbiórka szkolna) - 530,20 zł

Dodatkowo Sztab WOŚP w Gostyniu przekazał zebrane przez wolontariuszy: 55,08 euro, 100 rubli oraz inną obcą walutę.

I jeszcze przypomnienie:

Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty ósmy!   Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

A ostatni 27. FINAŁ WOŚP w Gostyniu można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka – Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych:

Sobota 12.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/Rq6AYyhesf2XsCWJA

Niedziela 13.01.2019 r.:
https://photos.app.goo.gl/2JiznKwpjeXpbRpt8

Także wolontariusz Paweł Zagata udostępnił swoje zdjęcia z niedzielnego grania:

https://drive.google.com/open?id=1_a_Z_QqRBoi_q8e97kCyI2gg8ZYlqjqN

Zachęcamy do obejrzenia.

Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że kolejne pokolenia wolontariuszy są wspaniałe: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was – i z wolontariuszy, i z mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!!


Opracowanie: PCPR w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies