Piątek, 28 grudnia 2018 roku

Mikołaje w Borku wlkp. przygotowały 31 paczek świątecznych

Przygotowano świąteczne paczki dla dzieci z rodzin najuboższych i seniorów oraz osób niepełnosprawnych z gminy Borek Wlkp. Takim efektem skończyła się akcja realizowana przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Borku Wlkp.

Dzieci i młodzież szkolna w wyniku zbiórki przygotowały wielkie paczki z łakociami, książkami, grami, puzzlami, zabawkami i przyborami szkolnymi. Były też artykuły żywnościowe, środki chemiczne. Zostały one zapakowane w kartony i kolorowo przyozdobione. Organizatorzy akcji nadali honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2018” Zespołowi Szkół w Borku Wlkp. i Zespołowi Szkół w Zimnowodzie  oraz kilku indywidualnym darczyńcom, którzy pragnęli zachować anonimowość. .

Paczki przekazano do MGOPS w Borku. Wlkp., a pracownicy tej instytucji zadbali o to, by paczki trafiły do swoich adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Kolejne paczki przygotowali i rozwieźli potrzebującym wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Rozwijająca się akcja przerosła oczekiwania pomysłodawców. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu podkreśla: - „W imieniu obdarowanych dzieci i rodzin serdecznie dziękuję. To dzięki ludziom o wielkich sercach przez cztery tygodnie, udało się zgromadzić wiele bardzo potrzebnych prezentów. Dziękuję też wszystkim darczyńcom  i wszystkim, którzy pomagali przy naszej akcji „MIKOŁAJE 2018” - zrobiliśmy wspólnie sporo dobrej roboty. To jest konkretna pomoc i radość dla potrzebujących rodzin”.

Akcja jest anonimowa, dziecko nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska dziecka. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Darczyńca, który decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku. – „W Powiecie Gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” – dodaje dyrektor PCPR w Gostyniu. We wszystkich jedenastu edycjach projektu przekazano już ponad cztery tysiące paczek świątecznych.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu