Poniedziałek, 19 grudnia 2022 roku

Mikołaje z Pogorzeli, Ponieca i Siemowa

Kolejni Darczyńcy ofiarują swoje świąteczne prezenty. Trwa powiatowa akcja „MIKOŁAJE 2022”. Za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych honorowe tytuły „MIKOŁAJA 2022” otrzymali:

Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników",

Szkoła Podstawowa w Poniecu,

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli,

Szkoła Podstawowa w Siemowie.

Akcję „MIKOŁAJE 2022” organizują od 15 lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”. A młodzi i najmłodsi mikołajowie włączyli się w tę działalność charytatywną po raz kolejny i przygotowali produkty spożywcze, chemiczne i zabawki, które za pośrednictwem wolontariuszy i pracowników PCPR oraz OPS-ów trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu. Część  paczek pracownicy OPS i wolontariusze PCPR i „DZIECKA” dyskretnie przekażą rodzicom, by Ci umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach.

Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje danych swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska obdarowywanego. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Jeśli jednak Darczyńca wyrazi taką chęć, może dostarczyć paczkę w towarzystwie wolontariuszy PCPR, OPS-ów lub Stowarzyszenia „DZIECKO”.

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2022” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują  paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych z powiatu gostyńskiego. W realizację projektu,  włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej.

Każdy, kto decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę lub przekazać dary, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. To sam darczyńca też decyduje o tym, co może sprawić radość dziecku lub osobie w potrzebie. We dotychczasowych edycjach projektu przygotowano i przekazano już prawie sześć tysięcy paczek świątecznych.

I Ty możesz zostać Mikołajem! Skontaktuj się z PCPR w Gostyniu (tel. 65 572 75 28, mail: kontakt@pcprgostyn.pl) i zgłoś chęć pomocy. Ustalisz szczegóły wsparcia i dołączysz do grona sympatycznych Mikołajów.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu