Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 04 grudnia 2018 roku

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

24 listopada 2018r. w Bodzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. W rywalizacji wzięło udział 33 zawodników w czterech kategoriach. Zdobywcą Superpucharu został Wojciech Walencki z Ponieca. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować powiat gostyński na zawodach Ludowych Związków Sportowych w Koźminie, które odbędą się w przyszłym roku w marcu.

Najbardziej obleganą kategorią podczas zawodów byli zawodnicy nie występujący na co dzień w klubach. W grupie graczy niezrzeszonych bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Ciekański z Piasków, który w finale pokonał  Mateusza Kołodziejczaka. W kategorii mężczyzn wygrał Wojciech Walencki (Poniec). Na drugiej lokacie uplasował się Marcin Pawlak (Bodzewo). W gronie chłopców szkoły podstawowej klas 7 oraz 8 i szkół średnich w finale Antoni Grzebisz (Bodzewo) zwyciężył z Erykiem Sarbinowskim (Ziółkowo). Wśród najmłodszych uczestników turnieju, czyli chłopców szkół podstawowych na najwyższym stopniu podium stanął Karol Jankowiak (Piaski), który uplasował się przed Oskarem Kubiakiem (Bodzewo). Sędzią głównym zawodów był Przemysław Kolendowicz.

W meczu o Superpuchar, który został ufundowany przez Radnego Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofa Deutscha, spotkali się zwycięzcy kategorii zawodników niezrzeszonych oraz mężczyzn. Podwójnym zwycięzcą został Wojciech Walencki, który pokonał Sławomira Ciekańskiego.

Puchary oraz nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Piaski Wiesława Glapkę, Prezesa LZS UKS Bodzewo Kazimierza Berusa oraz Przemysława Kolendowicza.

Wyniki we wszystkich kategoriach:

Kategoria Niezrzeszonych: 1.Ciekański Sławomir, 1.Kołodziejczak Mateusz, 3.Matuszak Adam, 4.Wojciechowski Tomasz.

Kategoria Mężczyzn Open: 1.Walencki Wojciech, 2.Marcin Pawlak, 3.Mateusz Banaszak, 4.Przemysław Kolendowicz.

Kategoria Szkół Podstawowych: 1.Jankowiak Karol, 2.Kubiak Oskar, 3.Mazurek  Emilian, 4.Mazurek Oskar.

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy 7 i 8 oraz Szkół Średnich: 1.Grzebisz Antoni, 2.Sarbinowski Eryk, 3.Jankowiak Patryk, 4.Kubiak Jakub.

Opracowanie:  LZS UKS Bodzewo