Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 08 czerwca 2018 roku

Młodzież z ZSZ w Gostyniu na zagranicznych praktykach

Grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu zdobywa właśnie nowe umiejętności zawodowe na zagranicznym stażu.


Grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu zdobywa właśnie nowe umiejętności zawodowe na zagranicznym stażu. Od 27 maja trwa bowiem zagraniczna praktyka w ramach programu POWER "Mobilni specjaliści - zagraniczny staż dla młodzieży ZSZ".

W Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą szkoli się grupa kucharzy i monterów suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Kucharze uczą się gotować niemieckie potrawy. Szkolą także swoje umiejętności dekorowania i serwowania dań głównych, zup czy deserów. Poznają także zagadnienia związane przechowywaniem i magazynowaniem żywności.Grupa monterów robót wykończeniowych w budownictwie w trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego wykonuje herb Cechu Rzemiosł Różnych z płytek ceramicznych.

We Frankfurcie przebywa również grupa młodzieży, którą stanowi młodzież kształcąca się w zawodzie technik organizacji reklamy. Odbywają staż w różnych instytucjach kulturalnych, agencjach reklamowych i urzędach. Pracują na różnych programach graficznych, przygotowują różnorodne materiały reklamowe, opracowują ulotki, plakaty oraz uczestniczą w branżowych spotkaniach i konferencjach.

Praktyka to jednak nie sama praca, ale także interesujący czas wolny. Młodzież zwiedziła Drezno, Poczdam oraz Frankfurt.

Autorami i koordynatorami projektu są nauczyciele ZSZ: Magdalena Jasik - Wiśniewska, Joanna Marcinkowska oraz Tymoteusz Wiśniewski. 


Opracowanie: ZSZ w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies