Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 07 marca 2019 roku

Nagrodzono najlepszych w powożeniu


Najlepszych w powiatowych zawodach zaprzęgami konnymi nagrodzono podczas spotkania Powiatowego Koła Hodowców Koni w Gostyniu. Zwycięzcom w czterech kategoriach (kuce single, kuce pary, konie single i konie duże) puchary wręczył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. – Swoją pracą podkreślacie charakter naszego powiatu. Ważną rolę pełni w nim hodowla koni oraz produkcja powozów konnych – mówił.

W 2018 roku po raz kolejny pod patronatem Starosty Gostyńskiego odbyły się zawody zaprzęgami konnymi. Rozegrano je cztery razy: w Zamku w Rokosowie, Pępowie, Rogowie oraz w gospodarstwie Piotra Jańczaka w Rokosowie.

5 marca podczas spotkania członków koła wręczono pamiątkowe puchary. W kategorii „kuce single” zwyciężył Aleksander Wajs. Za nim uplasowali się Jagoda Karpińska oraz Dominika Kasperkowiak. W konkurencji „kuce pary” najlepszy okazał się Zbigniew Poślednik, drugie miejsce zajęła Dominika Kasperkowiak, trzecie Jakub Szczepaniak.  Zawody w kategorii „konie single” wygrał Dawid Sojka, przed Grzegorzem Szulcem i Karolem Kaczmarkiem a w kategorii „konie duże” Marcin Demuth przed Grzegorzem Szulcem i Karolem Tomczakiem.

- Swoją pracą podkreślacie charakter naszego powiatu. Ważną rolę pełni w nim hodowla koni oraz produkcja powozów konnych.  Znalazło to m.in. swoje odzwierciedlenie na Rondzie Biznesu w Gostyniu. Od kilku lat na jego środku stoi bryczka przez co kierowcy przejeżdżający przez Gostyń spotykają się z charakterystycznym dla nas symbolem. Patrząc na działania Państwa związku, ilość młodych ludzi w zespole, mam pewność, że oprócz bogatej przeszłości macie przed sobą równie bogatą przyszłość – podsumował Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Spotkanie było też okazją do podsumowania działań związku. Powiatowe Koło Hodowców Koni w Gostyniu zrzesza hodowców z terenu powiatu gostyńskiego oraz gmin Krzemieniewo i Kąkolewo. Obecnie liczy 80 członków. Na czele organizacji stoi Leszek Hądzlik.  Ważnym wydarzeniem są corocznie organizowane „Konie i powozy” w Rokosowie, w czasie których odbywa się konkurs zaprzęgowy i Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych. Wspiera je powiat gostyński, które w tym roku na organizację imprezy przeznaczy 6 tysięcy złotych.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies