Czwartek, 13 czerwca 2019 roku

Najlepsi lingwiści w powiecie

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu już po raz szósty był gospodarzem finału Powiatowego Konkursu Języków Obcych, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu, pod honorowym patronatem Starosty Gostyńskiego. W czwartek 30 maja 2019 roku uczniowie z całego powiatu gostyńskiego zmagali się z testami z języka angielskiego i niemieckiego. Wysokie wyniki mogą świadczyć o tym, że nauka języków obcych wcale nie jest taka straszna, a młodzież spokojnie może pochwalić się zdobytą wiedzą np. podczas zbliżających się wakacji.

W czwartek 6 czerwca 2019 roku laureaci konkursu odebrali nagrody z rąk Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

Tegorocznymi laureatami VI Powiatowego Konkursu Języków Obcych w kategorii szkół podstawowych z języka angielskiego są: Kacper Zaremba z SP w Pudliszkach (I miejsce), Piotr Olejniczak z SP nr 5 w Gostyniu (II miejsce), Robert Piotrowicz reprezentujący SP w Poniecu (III miejsce). W kategorii szkół podstawowych – język niemiecki na podium stanęli: Aleksandra Wencel reprezentująca SP nr 1 w Gostyniu (I miejsce), Filip Półtoraczyk z SP w Piaskach (II miejsce), Marta Gruszka z ZS-P w Zimnowodzie (III miejsce).

Natomiast wśród uczniów szkół średnich kategorii języka angielskiego zwyciężył Paweł Andraszak z ZSO w Gostyniu, za nim uplasowali się Katarzyna Olejniczak z ZSZ w Gostyniu (II miejsce) i Weronika Snela z ZSR w Grabonogu (III miejsce). Natomiast w kategorii szkół średnich z języka niemieckiego I miejsce zajęła Kinga Kaczmarek reprezentująca ZSO w Gostyniu, druga była Michalina Frąckowiak z ZSZ w Gostyniu, a trzecia Zuzanna Berdzińska z ZSO w Gostyniu.

Fundatorami nagród w tegorocznej edycji konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSZ w Gostyniu oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu

Opracowanie: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu