Czwartek, 19 sierpnia 2021 roku

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. 1000+ dla maturzystów i olimpijczyków

Dwunastu maturzystów z czterech szkół ponadpodstawowych oraz dziewięciu olimpijczyków otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł. Gratulacje uczniom złożył Starosta Gostyński Robert Marcinkowski i Wicestarosta Janusz Sikora. Możecie być z siebie dumni. Szczególne podziękowania należą się też Waszym rodzicom i nauczycielom – powiedział Starosta Robert Marcinkowski.

- Cieszymy się, że możemy gościć najlepszych maturzystów i uczniów – laureatów olimpiad szkolnych. Specjalnie dla Was wdrożyliśmy program 1000+, czyli stypendium w kwocie 1000 złotych. – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski i dodawał, że inwestycja w młode talenty jest też szansą na rozwój rynku pracy i przedsiębiorczości.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpili uczniowie z czterech szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat gostyńskim: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. W poniedziałek 16 sierpnia najlepsi otrzymali gratulacje i nagrody finansowe za osiągnięcia na polu nauki. Czek na 1000 złotych dostali: Barbara Ratajczak, Marta Helena Glura, Zuzanna Bartkowiak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Anna Stanisławska, Dawid Betka, Kacper Grobelny z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Agnieszka Klemens, Karolina Gałka, Aleksandra Walkowiak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Dominika Kasperkowiak, Maja Majchrzak i Maria Krzyżostaniak z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Ponadto czeki na tę samą kwotę trafiły do laureatów olimpiad przedmiotowych. Nagrody otrzymały dwie finalistki VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce: Maria Niemczyk oraz Julia Roszak, a także zwycięzca X edycji Olimpiady Logistycznej: Kacper Pietrula oraz zdobywczyni trzeciego miejsca Aleksandra Hoffmann. Stypendium dostali także dwukrotni finaliści polskiej edycji międzynarodowego konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat: Kacper Grobelny, Piotr Skoracki, Dawid Betka, Mikołaj Koralewski oraz  Mikołaj Krzyżostaniak.