Środa, 11 stycznia 2023 roku

Nie żyje Alfred Siama – Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego

Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje Alfred Siama – Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego. Zmarł nagle, 11 stycznia 2023 r. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Alfred Siama urodził się 13 marca 1966 r. w Gostyniu. Swoje życie związał z samorządem. Najpierw był radnym gminy Pogorzela, a od 2006 r. nieprzerwanie sprawował mandat radnego powiatowego III, IV, V i VI kadencji. W styczniu 2013 r. Rada Powiatu powierzyła mu funkcję Przewodniczącego. Pełnił ją do dziś. W ostatniej kadencji pracował również w Komisji Samorządowo-Organizacyjnej, Spraw Społecznych i Porządku Publicznego oraz Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Z wykształcenia był doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na którym przedtem odbywał studia magisterskie z filologii polskiej.

Jego zawodową pasją była edukacja – przez wiele lat pracował jako nauczyciel języka polskiego. Pełnił także funkcję kierownika szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli.

Kochał swoją małą ojczyznę – był zaangażowany w życie społeczne i kulturalne gminy Pogorzela.