Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 28 września 2018 roku

Niech żyje Polska! Zapraszamy na wydarzenie!

Niech żyje Polska! Zapraszamy na wydarzenie!


Niech żyje Polska! Zapraszamy na wydarzenie!

Niech żyje Polska! – to motto, pod którym odbędzie się wydarzenie podsumowujące rok ważnych rocznic w powiecie gostyńskim. W programie m.in. wykład Jana Wróbla pod hasłem: „Nieuległość”, inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu i podsumowanie akcji: „Quest śladami powstania wielkopolskiego”. Zaprezentują się także powiatowe szkoły. Promować będziemy akcję: „Misja Kubuś”. Wszystko to 10 października o godzinie 17.00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Zapraszamy!

Powiat gostyński ogłosił rok 2018 rokiem ważnych rocznic – 100-lecia odzyskania niepodległości oraz setnej rocznicy powstania wielkopolskiego. Przez cały ten czas wydarzenia organizowane przez samorząd, szkoły bądź partnerów swoją tematyką nawiązywały do patriotyzmu, historii i tożsamości narodowej.

10 października 2018 roku o godz. 17.00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbędzie się wydarzenia pod hasłem: „Niech żyje Polska!”. W programie zaplanowano m.in. wykład Jana Wróbla  - historyka i publicysty pod hasłem: „Nieuległość”. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przygotowała ponadto przedstawienie historyczne pod tytułem: „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą![…] Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!”. Na scenie wystąpią również laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowanej przez ZSO w Gostyniu. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs fotograficzno-plastyczny odbywający się w ZSR w Grabonogu.

Przez cały 2018 rok mieszkańcy powiatu gostyńskiego mogli wziąć udział w „Queście śladami powstania wielkopolskiego”. Gra składała się z 31 pytań dotyczących miejsc związanych z powstaniem wielkopolskim w całym powiecie. Każdy, kto dostarczył do Starostwa Powiatowego w Gostyniu poprawnie wypełniony quest – otrzymywał zestaw upominków. Spośród wszystkich nagrodzonych 10 października wylosowane zostaną trzy cenne nagrody.

Ponadto, w czasie wydarzenia po oraz kolejny  prowadzona będzie akcja społeczna. Tym razem wspomóc można „Misję Kubuś – 220 km” organizowaną przez fundację: „Przybył z pomocą”.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies