Wtorek, 18 czerwca 2019 roku

Niecodzienna lekcja języka angielskiego w ZSOiZ w Krobi

4 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi pojawili się niezwykli goście – Mara z Portugalii i Hilal z Turcji, które przyjechały z Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie, gdzie mieszkają od kilku miesięcy i spotykają się z uczniami, aby wspólnie poznawać różnorodność kulturową krajów Europy oraz doskonalić język angielski.

Uczniowie klas I i II językowej z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Mara i Hilal zaproponowały im szereg zadań, które pozwoliły zmniejszyć barierę językową, a także rozwinąć umiejętność współpracy z innymi. Zajęcia rozpoczęły się od „energizera”, czyli krótkiej zabawy, która pozwoliła uzyskać dużo pozytywnej energii. Następnie – poprzez wzajemne poznawanie się, krótkie rozmowy w parach na temat wakacji i podróżowania po różnych europejskich krajach – uczniowie dotarli do ostatniego zadania, jakim był “marshmallow challenge”.

Uczestnicy tej niezwykłej lekcji języka angielskiego zgodnie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnych spotkań.

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi