Poniedziałek, 08 października 2018 roku

Niepart i Gostkowo połączyła ścieżka

Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Niepartem a Gostkowem. Nowy trakt ma 560 metrów. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli przemieszczać się bezpiecznie pomiędzy miejscowościami. Inwestycję współfinansowała gmina Krobia.

Wykonawcą zadania była firma: Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Krobi. W ramach prac o wartości prawie 450 000 złotych powstał nowy ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej betonowej o długości 560 m. W trakcie prac ustawiono ponadto obrzeża betonowe, krawężniki oraz wjazdy z kostki brukowej. Ponadto wycięto drzewa oraz przestawiono słupy oświetleniowe w Nieparcie.
Wartość inwestycji to prawie 450 000 złotych. Współfinansowały ją: powiat gostyński oraz gmina Krobia.

- Nowa ścieżka rowerowa łącząca Niepart i Gostkowo przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa uczniów poruszających się pomiędzy obiema miejscowościami. Jest też ciekawym przykładem współpracy między powiatem gostyńskim, gminą Krobia oraz gminą Miejska Górka, która leży w powiecie rawickim – mówi Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.