Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 06 września 2018 roku

Niespodzianka na rozpoczęcie roku


Będzie nowa i pełnowymiarowa. W czasie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu zaprezentowano wizualizację hali sportowej, która powstanie przy budynku szkoły na ul. Poznańskiej. W tym roku powiat gostyński przygotował niezbędną dokumentację pod tę inwestycje. Kolejne lata to poszukiwanie środków zewnętrznych na ten cel i realizacja projektu.

 - Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu to największa szkoła w powiecie gostyńskim. Dziś kształci się w niej ponad 830 osób, a już w przyszłym roku będzie to najprawdopodobniej ponad 1000 – mówił podczas rozpoczęcia roku Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. I dodawał, że szkole brakuje jedynie rozwiniętej bazy sportowej, o którą zamierza zadbać powiat gostyński.

Podczas uroczystości zaprezentowano wizualizację nowej hali. W tym roku powiat zlecił wykonanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. Przyszły rok będzie czasem możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ten cel. Kolejne lata to czas realizacji przedsięwzięcia. – Mam nadzieję, że będziecie w czasie swojej nauki w tej szkole mogli z hali korzystać – zwrócił się do pierwszoklasistów Starosta Gostyński. Warto dodać, że obiekt nie będzie wykorzystywany tylko na potrzeby szkoły. Ma również służyć organizacjom pozarządowym i klubom sportowym prężnie działającym na terenie powiatu.

Według projektu, w hali znajdzie się boisko o wymiarach 20 x 40 m przeznaczone do uprawiania piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa ziemnego. W budynku znajdą się też cztery 16-osobowe szatnie wyposażone w natryski i niezbędne zaplecze higieniczno-sanitarne oraz dwa pomieszczenia dla trenerów. Osobnym miejscem będzie pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy. Hala wyposażona będzie również w 120-osobową widownię.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies